VESTUVINĖS MADOS SALONAS
RUEN
Apie mus | Kontaktai
 
 

Vestuvinių suknelių stiliai II dalis

Jei ant Jūsų žiedo linksmai žiba sužadėtuvių žiedas, mintyse sklaido šventės organizavimo idėjos ir priešvestuvinės nuotaikos, o akių vis dažniau negalite atitraukti nuo vestuvinių salonų vitrinų, sveikiname! Jus tapote nuotaka! Sveikiname sulaukus ne tik pasipiršimo, bet ir visų kitų malonių rūpesčių, kurie atneš malonių ieškojimo ir atradimo akimirkų. Pradekime nuo pačios-pačiausios Jums skirtos vestuvinės suknelės paieškos.

Primename, kad stilistai išskiria 5 pagrindinius suknelių tipus: A formos (princesės), Ampyras, Undinėlės (žuvytės), balinė suknelė ir kolona. Pirmoje šio straipsnio dalyje plačiau analizavome A formos/princesės bei Undinėlės (žuvytės) suknelių pagrindines charakteristikas. Šį kartą „pasinerkime“ į likusių suknelių tipų subtilybes.

Ampyras

  

Šios suknelės akcentas - paaukštinta liemens linija, kuri pakeliama po krūtine, o suknelės sijonas laisvai leidžiasi žemyn. Ampyro stiliaus suknelėse paprastai derinamos kvadratines formos iškirptės su plačiomis didelėmis petnešėlėmis ar rankovėmis. Kaip ir A formos suknelės, Ampyras yra labai įvairialypis. Šio stiliaus suknelėms geriausiai tinka lengvi audiniai, kurie leidžia laisvai judėti. Sluoksniuotas šilkas, šifonas ant pagrindinio audinio sukuria romantinį efektą, ypatingai jeigu sluoksniai išdėstyti žiedlapių forma, kurie švelniai krisdami iš dalie persidengia priekyje. Nėriniai gali būti derinami prie pagrindinio audinio faktūros ar suknelės detalių.

Ampyro suknelę puikiai tinka daugumai kūno formų tipų, tačiau ypatingą dėmesį į ją turėtų atkreipti mažos krūtinės nuotakos (nes būtent iškirptė yra pagrindinis suknelės akcentas). Pridedant papuošimų (pvz., atsikišusios rankovės ar subtiliai dailus karoliukų siuvinėjimas) sukuriamas didesnės krūtinės efektas.

Ampyras yra iš tiesų unikalus, nes gali vizualiai sumažinti ir didelę krūtinę, pritaikant tradicinę šiam stiliui kvadratinę iškirptę (tuo tarpu kaušelio ar V formos iškirptės pabrėžia krūtinę).

Ampyro suknelės stilius taip pat idealus norint paslėpti ilgą liemenį, trumpas kojas ar kriaušės formos figūrą (tai pasiekiama lengvo kritimo dėka). Taip pat idealiai tinka besilaukiančiai nuotakai, kadangi suknelės laisvumas gali talpinti augantį pilvuką.

Kolona

     

Šio stiliaus suknelė yra siaura, tiesiai krentanti žemyn nuo iškirpties iki suknelės apačios kraštų. Tokia suknelė priglunda prie kūno ir pabrėžia visus jo vingius. Kolonos stiliaus suknelės tinkamos visiems vestuvių tipams, ypač paplūdimio atvejui ar vakarui banketo salėje.

Nepaisant šio stiliaus paprastumo, yra daug būdų suteikti suknelei žavesio: kolonos stiliaus suknelė be petnešėlių atrodys seksualiai ir elegantiškai, o su varpo formos rankovėmis romantiškai ir įnoringai.

Kolonos siluetas gerai atrodo su skirtingo ilgio sijonais. Klasikinis kolonos suknelės ilgis – vos siekiantis grindis, bet taip pat nuostabiai atrodo su iki kelių sijonu (paprastoms popietės vestuvėms) ar papildant plušėjimą su šleifu žiemą bažnytinėms vestuvėms. Kadangi šis stilius paprastas, būtent suknelės ilgis gali pridėti išraiškingumo ir oficialumo Jūsų suknelei.

Tokio stiliaus suknelės panašios į undinėlės/žuvytės formos sukneles, bet kolonos suknelė geriausia tinkama liesoms figūroms (tiek aukštoms, tiek ir žemesnėms). Prailgintas šio stiliaus suknelių kirpimas gali padėti smulkutėms nuotakoms atrodyti aukštesnėms.

Primename, kad kolonos suknelė gali šiek tiek varžyti judesius, įskaitant sugebėjimą atsisėsti ar smagų šokimą ypatingos dienos šventėje. Jei vis tiek nenorite atsisakyti kolonos suknelės, rinkitės tą, kuri turi klosčių apačioje (tai leis daug patogiau ir laisviau judėti).             

Balinė suknelė

        

Balinės suknelės puikiai tiks toms nuotakoms, kurios įsivaizduoja savo vestuvės kaip stebuklingą pasaką, kurioje nuotaka – baliaus karalienė. Šis siluetas gali būti dvejų dalių (korsetas ir sijonas) arba vientisa suknelė. Balinė suknelė yra tinkamiausia didelėms tradicinėms vestuvėms.

Skirtingai nuo A formos suknelės, balinė suknelė gali turėti skirtingas apykakles ir rankovių ilgius. Šių elementų kombinacijų įvairovė sukuria daug skirtingų įvaizdžių. Labai oficialioms ir tradicinėms vestuvėms tiktų balinė suknelė su portretine iškirptimi ir ilgomis rankovėmis (atrodo labai moteriškai). Norinčioms atrodyti paprastai ir elegantiškai, patartina rinkis berankovę suknelę su rauktu korsetu. Balinei suknelei puikiai tinka ir šleifai.

Šifonas ar satinas sukuria labai elegantišką ir tradicinį siluetą. Sudėtingi karoliukų siuvinėjimai ar korseto puošimas nėriniais gerai derinami su paprastu satino sijonu (pagrindinis dėmesys skiriamas viršutinei suknelės daliai). Lengvi ir pūkuoti sluoksniai ant sijono padės sukurti plūduriuojantį efektą. Balinės suknelės sijono apimtis gali būti reikalauti papildomų pasijonio arba pamušalo, kad būtų išlaikoma forma. Sluoksniuoti audiniai (pvz., tafta, organza ar tiulis) gali taip pat sukurti reikiamos apimties efektą.

Balinė suknelė yra ideali lieknom ar kriaušės formos figūroms, nes pūsti sijonai akcentuoja juosmenį ir paslepia žemą ūgį. Jei turi didelę krūtinę, toks suknelės stilius padės sukurti jai atsvarą (smėlio laikrodžio formą), tačiau A formos suknelė gali suteikti daugiau džiaugsmo ir laisvo judėjimo.

Kaip matome, vestuvinė mada suteikia daug galimybių saviraiškai. Todėl nebijokite eksperimentuoti! Juk niekada negali žinoti kaip atrodysi su tam tikro stiliaus suknele, jei niekada jos nepasimatuosi. Nenusivilkite, jei kataloge įspūdingai atrodanti ir taip Jūsų pamėgta suknelė Jums netinka... Kas žino, galbūt stilius, kuris Jūsų nuomone turėtų Jums visai netikti, gali būti tas vienintelis ir galutinis pasirinkimas? O gal salono darbuotojų prašoma pasimatuoti suknytė (kurios Jus net nepastebėjote tarp kitų nėrinių, organzos ir krištolais dekoruotų „kūrinių“) bus ta vienintelė, kuri privers Jūsų akys suspindėti, o Jus – ištarti „MANO! Imu!“

Kitame straipsnyje plačiau nagrinėsime suknelių iškirpčių, rankovių bei šleifų ypatumus. Padėsime susiorientuoti jų gausoje bei geriau suprasti, ko Jus tikitės iš savo vestuvinės suknelės – patogumo, funkcionalumo, o gal subtilios prabangos?

Šio straipsnio elektroninę versiją rasite adresu http://www.vestuviumados.lt, visas straipsnyje pristatytas sukneles - Bohemos salone Kaune, o daugybę kitų modelių bei išskirtinių pasiūlymų Jums, mielos nuotakos, vestuvinės mados salono „Bohema“ elektroniniame puslapyje www.bohemoje.lt.