VESTUVINĖS MADOS SALONAS
RUEN
Apie mus | Kontaktai
 
 

Vestuvinių suknelių stiliai I dalis

Galima pasidžiaugti, o tuo pačiu ir užjausti XXI amžiaus nuotakoms – šiuo metu siūlomas vestuvinių suknelių pasirinkimas tikrai didžiulis. Ieškant Savosios, pasiruoškite ilgai kelionei po įvairių gamintojų kolekcijas. Tikimės, kad šio ir kitų „Vestuvinės mados anatomijos“ straipsnių patarimai Jums ne tik palengvins paieškas, bet ir leis susiorientuoti, kaip norėtumėt atrodyti sau ir Jam Tą Dieną.

Stilistai išskiria 5 pagrindinius suknelių tipus: A formos (princesės), Ampyras, Undinėlės (žuvytės), Balinė suknelė ir Kolona. Skirtingos iškirptės, rankovių ir suknelių ilgiai gali radikaliai pakeisti bet kurią suknelę, todėl žemiau pateikiame tik apibendrintas vienų populiariausių A formos/princesės bei Undinėlės (žuvytės) suknelių pagrindines charakteristikas (apie kitus suknelių tipus skaitykite antroje straipsnio dalyje kitame Vestuvių mados numeryje).

A formos siluetas/ princesės suknelė (1, 2, 3, 4 nuotraukos)  

         

             1                                2                               3                               4

Šio tipo suknelės pagrindinis bruožas A raidės kontūrą primenanti forma. Tokia suknelė yra tinkama įvairioms vestuvėms: nuo tylaus susibūrimo name iki tradicinių bažnyčios ceremonijų.

A forma suknelė padės išryškinti liemens liniją arba atskirs korsetą ir sijoną (kai pabrėžiami ypatingai kontrastingi audiniai). A formos suknelės išvaizda labiausiai priklauso nuo jos ilgio, kuris gali būti nuo virš kelių (skirtas linksmai ir flirtuojančiai nuotakai) iki pilno ilgio suknelės, kuri leidžiasi žemyn ir baigiasi šleifu (daugiau tinka tradicinėms vestuvėms).

Toks suknelės kirpimas pabrėžia suknelės kontūrus, o prailgintos linijos sukuria lieknėjimo efektą. A formos suknelė sugeba įgyvendinti įvairiausius nuotakos norus. Tai, kuri nori atrodyti paprastai, bet elegantiškai, lengvai krentantys šilko sijonas yra geriausias pasirinkimas, nes leidžia suknelei natūraliai kristi ir sukuria švelnų moterišką siluetą. Norinčioms daugiau struktūrinių kirpimo linijų, patartina rinktis formą išlaikančią atlaso suknelę. Purumo efektui pasiekti pagelbės besisluoksniuojančiai audiniai, sukuriantys pustesnį sijoną. Nėrinių perdanga ar puošimas karoliukais gali paversti suknelę daugiau oficialią, tuo tarpu kitų spalvų akcentai, įvairios juostos, juostelės ar kaspinėliai gali padėti atrodyti ypač madingai šiame sezone.

Undinėlė/žuvytė (5, 6, 7 nuotraukos) 

     

              5                               6                               7

Šios suknelės pagrindinis bruožas – nuo krūtinės iki kelių labai aptemptas, o žemiau platėjantis siluetas. Tai atrodo labai seksualiai, nes pabrėžia kiekvieną moters kūno liniją. Būtent dėl to privalai būti pasitikinti savimi ir jausti vidinį potraukį šiam įspūdingam stiliui.

Žuvytės formos suknelės derinamos su įvairiomis apykaklėmis ir rankovių ilgiais, nuo atidengiančių iki paslepiančių (priklausomai nuo nuotakos norų). Kadangi suknelė yra žavinčio dizaino, aukštas kaklas ir ilgos rankovės sukurs gundančią, bet ne per daug seksualią išvaizdą. Jei nori pasipuikuoti savo oda, gali atsisakyti petnešėlių bei pasirinkti V formos gilią iškirptę. Žuvytės forma leidžia pritaikyti įvairių formų sijonus: jis gali liepsnoti aplink kelius, ties keliais ar žemiau kelių. Žuvytės formos suknelė gali būti labai prigludusi ar kiek laisvesnė (pusiau žuvytė), priklausomai nuo naudojamų medžiagų. Jei nori išsprūstančios suknelės, kuri lengvai priglustų prie tavo kūno, rinkis lengvo šilko bei satino modelius. Tvirtesni ir mažiau lankstūs audiniai sukurs dėmesį traukiančią konstrukciją ir įspūdingas suknelės formas. Žuvytės stilius tinka tiek paplūdimio, tiek ir oficialioms vestuvėms.     

Žuvytės formos suknelė skirta, deja, ne kiekvienai. Šis drąsus kirpimas geriausia tinka lieknoms figūroms (mažoms ir aukštoms). Apvalesnių nei vidutinių apimčių nuotakoms patartina jas vengti, nes žuvytės suknelė priglunda prie kūno ir išryškina kiekvieną jo liniją. Bet jei esi moteriškų formų ir nori tai akcentuoti, žuvytės formos suknelė yra puikus pasirinkimas. Reikia pabrėžti, kad su tokio stiliaus suknele turi ne tik gražiai atrodyti, bet ir patogiai jaustis savo šventės dieną. Šis suknelių tipas reikalauja nepriekaištingos figūros, bet, jei net ir turėdama tokią, nesijauti patenkinta savimi, geriau nesirinkti žuvyčių.

Prie kūno lipanti žuvytė ne tik atskleis tavo figūrą, bet ir viską, ką dėvi po suknele, todėl iš anksčiau pagalvok ir apie vestuvinį apatinį trikotažą, kad vėliau galėtum jaustis laisvai ir patogiai.

Renkantis, turėk omeny ir šiuolaikines vestuvinės mados tendencijas (8, 9, 10 11, 12 nuotraukos)

           

             8                               9                               10                               11                              12

Vis labiau populiarėja trumpos vestuvinės suknelės, puikiai tinkančios vasaros vestuvėms. Žaismingos, flirtuojančios, lengvų audinių, papūstu ar lengvai plevenančiu sijonu. Jos yra tiek neįprastos tradicinėms vestuvėms, tačiau, nepaisant to, yra puikus pasirinkimas paplūdimio vestuvėms – nekaršta, lengva, patogu. Prie kuklesnės suknelės patartina rinktis gražią avalinę, kuri derinama su kitais papuošalais ir tampa įdomiu Jūsų šventinio įvaizdžio akcentu.

Dažniau pastaruoju metu ant tradicinių baltų ar šampano spalvos nuotakų suknelių atsiranda ir spalvotų akcentų (taip pat drąsiau nuotakos renkasi spalvotas vestuvines sukneles). Neįprastai, bet subtiliai baltos suknelės puošiamos juodais ar kitų spalvų nėriniais bei detalėmis – juostomis, kaspinais, gėlėmis.

„Bohema“ siūlo nuotakoms keturių pasaulyje pripažintų prekių ženklų Celeste, Radiosa, Pierre Cardin bei Oksana Mukha vestuvinių suknelių. Deja, platus pasirinkimas leidžia ne tik akis paganyti, bet ir apsunkina pasirinkimą, juk kiekviena Bohemos siūloma suknelė – unikali ir nepakartojama, kaip ir į saloną besikreipianti nuotaka. Todėl netingėk matuotis ir būtinai atrasi tą, dėl kurios pasirinkimo nekils net menkiausios abejonės.

Antroje straipsnio dalyje plačiau pakalbėsime apie likusius suknelių tipus. Bandysime susiorientuoti balinių suknelių, Ampyro stiliaus bei Kolonos formos suknelių įvairovėje ir padėti „iššiblaškusiai“ nuo plataus pasirinkimo Nuotakai geriau suprasti, ko ji tikitės iš savo vestuvinės suknelės – patogumo, funkcionalumo, o gal subtilios prabangos?

Šio straipsnio elektroninę versiją rasite adresu http://www.vestuviumados.lt , visas straipsnyje pristatytas sukneles - Bohemos salone Kaune, o daugybę kitų modelių bei išskirtinių pasiūlymų Jums, mielos nuotakos, vestuvinės mados salono „Bohema“ elektroniniame puslapyje www.bohemoje.lt .