VESTUVINĖS MADOS SALONAS
RUEN
Apie mus | Kontaktai
 
 

Kaip išsirinkti vestuvinę suknelę

 

Kiekviena mergina svajoja apie išskirtinę vestuvinę suknelę, todėl, ją ieškoti reikia pradėti iš anksto – prieš du mėnesius. Tuomet turėsite laiko surasti savo svajonės suknelę bei liks laiko kitiems priešvestuviniams rūpesčiams. Štai keletas patarimų:

 

 • - pasižiūrėkite suknelių katalogus Internete. Taip Jus bent preliminariai susipažinsite su vestuvinių suknelių asortimentu bei apsispręsite, kuriuos salonus aplankysite. Be to, geri salonai, rūpinantis savo reputacija ir klientų nuomone, talpina daug informacijos apie kainas, naujus modelius bei kolekcijas. Tai padės ženkliai sutaupyti laiką.
 • - pasiklauskite draugų ir pažįstamų, kurių nuomone pasitikite, gal jie parekomenduotų Jums saloną, kuriame jau pirko ar nuomavo sukneles.
 • - žinoma, jei Jus gyvenate nedideliame miestelyje, kur yra tik keli salonai, galite aplankyti juos visus. Tačiau didmiesčiuose jų yra tiek daug, kad pagrindinį dėmesį galite sukoncentruoti ant kelių (pagal anksčiau pateiktus pararimus).  
 • - paskambinkite į pasirinktus salonus iš anksčiau ir užsirašykite matavimui. Taip Jus galėsite sutaupyti laiko, nes nereikės laukti, kol būsite aptarnauta.
 • - pasistenkite skirti visą dieną suknelės paieškai, kad nereikėtų niekur skubėti ir priimti atsakingą sprendimą paskubomis.  
 • - jei Jūsų nuotaika bloga, Jus pavargote ar esate suerzinta, geriau eiti rinktis kitą dieną: pirkti/nuomotis suknelę geriau ir maloniau geros nuotaikos.  
 • - pasistenkite suknelės paieškos dieną naudoti minimaliai kosmetikos: salonuose Jūsų gali paprašyti nusivalyti lupų dažus, kad neišteptumėt suknelių.
 • - su savimi pasiimkite batelius ant kulniuko (kadangi vestuvinių batelių Jūs dar neturite, o įsitikinti, ar tinka suknelės ilgis reikia).
 • - patartina į salonus atsivesti žmogų, kurio nuomone Jūs pasitikite. Tai gali būti mama, sesuo ar geriausia draugė. Svarbu, kad Jūs galėtumėte pasitikėti šio žmogaus skoniu ir nuomone. Galite pasikliauti ir salono darbuotojų pagalba, tačiau jų skoniai gali neatitinki Jūsų. Šiuo atveju, geriausia, ką jos gali Jums padaryti – pasiūlyti įvairių variantų. Neimkite su savim daugiau nei du žmones, nes nuomonių ir patarimų įvairovė gali Jus suklaidinti. Kartais merginos renkasi sukneles savarankiškai, pasikliaudamos savo skoniu, intuicija, stiliaus jausmu ir galimybėmis. Pagal mūsų šalies tradicijas, būsimas vyras neturi matyti nuotakos suknelės iki vestuvių. Rytuose atvirkščiai, jaunikis pats išsirenka šventinę suknelę ir ją dovanoja būsimai žmonai.
 • - salone iš karto perspėkite darbuotojas, kad nenorėtumėt iš karto pirkti ar nuomoti suknelę. Jei jos iškarto prarado susidomėjimą Jumis, geriau važiuokite į kitą saloną.
 • - geriau iš karto pasakyti salono darbuotojoms, kiek pinigų galėtumėt skirti suknelei bei aksesuarams, kadangi salone gali būti įvairių gamintojų suknelių, kurių kainos gali ženkliai skirtis. Tai padės susiaurinti paiešką, juk pamatuoti visas sukneles vargu ar įmanoma.   Be to, ar verta matuoti tą suknelę, kurios Jus negalėsite įsigyti? Tai gali palikti negatyvių įspūdžių nuo pirkinio. O jų Jums visai nereikia, nes vestuvės – tai didelė šventė. Taip pat venkite salonus, kuriuose ant gaminių kainos nenurodytos. Taip Jus apsisaugosite nuo darbuotojų sukčiavimų ir žaidimų kainomis (o taip pat ir netikėtų nuolaidų).
 • - renkantis suknelę turite būti atvira pirmiausia sau pačiai. Jei Jus galvojote, kad suknelė Jums netinka arba neatitinka Jūsų dydžio, jokių būdu nenusileiskite įkalbinėjimams ir pardavėjų komplimentams. Bet, jei Jūsų prašo pamatuoti suknelę, kuri neatkreipė Jūsų dėmesio, sutikite. Sunku spręsti apie pakaboje kabančia suknelę, juk neaišku, kaip ji atrodys ant Jūsų. Gal tai ir bus Jūsų svajonės suknelė (salonų konsultantai dažnai iš patirties gali nujausti, kas Jums tiktų, todėl klausykite jų nuomonės, bet neduokite savęs įkalbinėti).
 • - pasidomėkite, ar salonas turi siuvėją (tai ypač svarbu, jei Jus nuomojatės suknelę). Bet ir perkant suknelę, svarbu, kad ji idealiai Jums atitiktų.
 • - visus matavimus geriausia atlikti su tą pačią salono darbuotoja arba siuvėja.
 • - jei ištekate už užsieniečio, pasidomėkite, kokios yra tradicinės vestuvinės suknelės jo šalyje. Daugelyje šalių ypatingas dėmesys kreipiamas į suknelės spalvą.  
 • - kai suknelė išrinkta, galima pradėti rinktis aksesuarus: nuometą, pirštines, bižuteriją. Tai ne kiek ne mažiau svarbi užduotis. Kai kurie salonai nuometą ir pirštines Jums padovanos (ar leis nemokamai pasirinkti iš nuomojamų). Greičiausia, jų kaina yra įskaičiuota į suknelės kainą. Gaunasi, kad ir Jums malonu gauti dovaną, ir salonui yra naudinga. Todėl, jei Jums siūlomi aksesuarai netinka/nepatinka, paprašykite nuolaidos, kad galėtumėt pasirinkti tai, kas patinka Jums.
 •  - jei Jums nepavyko išsirinkti suknelės pirmą paieškos dieną, nenusiminkite ir neimkite pirmą kas puola po ranka dėl nuovargio ar nevilties. Vestuvės – tai viena svarbiausių dienų moters gyvenime, todėl labai svarbu, kad suknelė Jums iš širdies patiktų. Tiesiog skirkite dar kelias dienas paieškoms. Gal būt būtent tada Jus ir rasite savo svajonės suknelę...